10 Ocak 2011 Pazartesi

KUTU YENİLEMEFotoğraflardaki bu kutu bi arkadaşıma ait. Yanılmıyorsam nişan kutusuydu. Bihayli deforme olmuş. Çocuklarının dolabına koymak için kutu kaplıycaktım. O boş kutuları verirken bunu da kurtarabilir miyiz diye gösterdi. itiraf etmeliyim ki üzerini kapladığım kenarları dore kurdeleyi çiçek yada gül yapıp kötü yerleri kamufle ederim diye almıştım. kutuyu tamamen kaplama fikri kendiliğinden gelişti. Ortaya bambaşka bi kutu çıktı. Ümmü'cüm canım umarım beğenirsin..
     Üst kısmı 5 sıra kurdeleyle kaplayıp, kenarlarını dore kurdeleyle kapattım. İçini de bordo bir kumaşla kaplayıp kenarlada yine kurdeleyi kullandım. En üstünede boncuklardan çiçekler yaptım. Tam bitirdim derken kenar kurdelesini yapıştırıken taşan silikonları fark ettim. Onları da iplerde dizili olan minik oval boncuklarla kapatabildim neyseki. Sıra sahibine teslim etmeye geldi  :))


Bu kutularda çocukların dolapları için hazırladığım kutular...

3 yorum:

 1. mşaallah ellerine sağlık çok güzel olmuş eh bursaya gelince benimkilerede el atarsın artık.

  YanıtlaSil
 2. Çok güzel olmuş canım yaa. Bende de iki kutu var kaplanması gereken. Nasıl yapsam diye düşünüyorum. Senin yaptıkların bana ilham veriyor. Ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 3. ikinize de teşekkür ederim.. ben bursaya bi geleyim evde kaplamadık kutu bırakmayız :))


  est. Ayşegül'cüm eminim senin tasarladığın kutular çok daha güzel olucaklardır..

  YanıtlaSil